Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

​Menduan se kishte vdekur, e fusin në frigorifer – burri nga India zgjohet 20 orë më vonë

Policia në Indi shpëtoi një 74-vjeçar nga frigoriferi në të cilën e mbajti i vëllai, pasi familja supozoi se kishte vdekur.

Balasubramanian Kumar ishte aq i sëmurë sa nuk mund të ngrihej nga shtrati, kur familja e tij vuri re që ai ndaloi së lëvizuri të hënën pasdite.

Duke supozuar se ai ndërroi jetë, familja kërkoi që të dorëzohej një kuti frigorifer në mënyrë që të mund të ruanin trupin për të kryer ritualet e fundit.

Sidoqoftë, kur një punonjës i ndërmarrjes së ngrirjes erdhi ta merrte të nesërmen, ai vuri re se “trupi” i tij po jepte shenja jete.

Ai telefonoi anëtarët e familjes dhe kur kontrolluan, ata e kuptuan se Kumar ishte ende duke marrë frymë, dhe pastaj thirrën për ndihmë. Raportet e mediave lokale deklarojnë se burri kaloi rreth 20 orë në frigorifer.

Çështja u iniciua për sjellje nga pakujdesia në mënyrë që të rrezikonte jetën e njeriut, një veprim që rrezikon jetën ose sigurinë personale të të tjerëve.

Incidenti tërhoqi vëmendjen e vendit pas një raport tregon një video të Kumar duke u përplasur në frigorifer.

Postime të ngjashme

E bleu vazon për 35 dollarë, tash pritet ta shesë për gjysmë milioni

S.B.

Ndryshimet klimatike kërcënojnë pyjet evropiane

S.B.

Udhëtimi në Tequila për të zbuluar sekretin e prodhimit të pijes së famshme

S.B.

Burri mbetet 14 orë në Oqeanin Paqësor, shpëton jetën duke u kapur në mbeturina të detit

S.B.

Një lojë e thjeshtë për fëmijë ka shqetësuar shumë të rriturit, a dini si ta zgjidhni atë?

S.B.

Njerëzit tmerrohen kur babai ndan videon ku vajza e tij e vogël tërhiqet nën shtrat

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...