Agjencia Zhurnal.mk
Bota

​Në Shtetet e Bashkuara, më shumë se 164 mijë raste të reja COVID-19

164,665 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në Shtetet e Bashkuara dhe 3,872 njerëz të tjerë kanë vdekur si rezultat i këtij infeksioni, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins.

Një total prej 25,762,726 rastesh të koronavirusit janë konfirmuar në Shtetet e Bashkuara që nga fillimi i pandemisë dhe 433,067 njerëz kanë vdekur, raporton CNN.

Shtetet e Bashkuara janë të parat në botë në numrin e rasteve të konfirmuara të koronavirusit dhe vdekjeve nga ajo sëmundje.

Postime të ngjashme

SHBA dëbon 24 diplomatë rusë

D V

Pashinyan merr sërish mandatin për krijimin e qeverisë së re

D V

Gjermania lejon një dozë përforcuese të vaksinës kundër COVID-19

D V

Situatë e rëndë me zjarret në Greqi

D V

Miliona evropianë nuk kanë para për pushime verore

D V

Roja i kampit nazist do të dalë para gjykatës në Gjermani

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...