Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

​Osmani e Kurti në Obiliq, premtojnë një qeverisje pa korrupsion

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, bashkë me ushtruesen e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, iniciativa e se cilës i është bashkuar listës së Vetëvendosjes për zgjedhjet e 14 shkurtit, kanë takuar qytetarët e Obiliqit mbështetjen e të cilëve e kanë kërkuar për zgjedhjet që pritet të mbahen pas një jave.

Atyre u kanë premtuar një jetë më të mirë në katër vitet e ardhshme, pa korrupsion.

Derisa Kurti e Osmani bënin ecje në sheshin e Obiliqit, aty qytetarët iu kanë ofruar pica. “krejt me zemër”, tha qytetari derisa iu ofroi picën.

Picën e marrë nga qytetari, Kurti e ka ngrënë gjatë ecjes që bënte në shesh.

Postime të ngjashme

Kurti, deputetit Nura: Je deputet i mirë kur insiston për reciprocitet, por partinë e ke të gabuar

D V

Kurti i përgjigjet deputetit të PDK-së: Reciprociteti me Serbinë do të vendoset dhe nuk do të dështoj

D V

Opozita i kërkon Qeverisë angazhim më të madh në shuarjen e zjarreve

D V

Kusari-Lila: Minishengeni, ripaketim i idesë së ish-Jugosllavisë

D V

Musliu: Bashkëshorti i Vjosa Osmanit përmes presidencës më kërcënoi me padi civile

D V

Deputetja e PDK-së thotë se u kërcënua nga bashkëshorti i presidentes Osmani, paralajmëron padi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...