Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

​Presidenti Trump i shkruan kryeministrit Hoti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka pranuar një letër nga presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i cili vlerëson zotimin e Kosovës për të siguruara stabilitet në Botë.

Me ç’rast Hoti ka shpërndarë letrën e dërguar nga presidenti Trump, derisa ka falënderuar atë për përkushtimin për të siguruar paqe në Ballkan.

“Faleminderit President Donald Trump për kujdesin dhe përkushtimin tuaj për paqe e siguri në Ballkanin Perëndimor dhe në botë. Të rrojë gjatë miqësia Kosovë– ShBA!”.

Postime të ngjashme

Lista Serbe akuzon Trajkoviq: Po mbron vetëm interesat e Kurtit dhe njerëzve rreth tij

T E

Burri i Albulena Haxhiut i jep “goditjen” e fundit Fatmir Limajt: Mëso nga theqafja që ta dhanë…

T E

Vizita e Lajçak, javën e ardhshme në Ballkan për bisedimet Kosovë-Serbi

T E

Sekuestrohen dy armë zjarri në Prishtinë

T E

Gjeloshaj: Në Tuz mbretëron një ditë e qetë – të gjithë që dje ishin arrestuar, janë liruar

T E

Kurti në takim me ambasadorin britanik: Qeveria e re do të konsolidohet shpejt

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...