Kosovë

​Prokurori special nesër deklarohet rreth rastit të Salih Mustafës

Zhurnal Ads

Prokuroria e Specializuar e Kosovës nesër në Hagë mban konferencë në lidhje me ecurinë e rastit të Salih Mustafës, i arrestuar kohë më parë për kinse krime lufte.

Në njoftimin e publikuar në faqen e Gjykatës Speciale bëhet e ditur se në këtë konferencë do të flasë prokurori Jack Smith nga ora 15:00.

Mustafa, 48-vjeç, u arrestua më 24 shtator në Prishtinë nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në bazë të një fletarrestimi, urdhri për transferim dhe aktakuzës së konfirmuar, të lëshuara nga një gjykatës i procedurës paraprake i Dhomave të Specializuara të Kosovës.

Në paraqitjen e tij të parë para gjykatës më 28 shtator, ish-pjesëtari i UÇK-së Sali Mustafa tha se ai dëshiron të konsultohet me avokatin e tij para se të deklarohej i fajshëm ose i pafajshëm.

Postime të ngjashme

Operohet infermieri që u ther me thikë në QKUK, kjo është gjendja e tij

admin

Veseli dha zyrtarisht dorëheqje edhe nga posti i deputetit ditën kur udhëtoi për Hagë

S.B.

800 qytetarë u gjobitën dje pasi nuk i respektuan masat ndaj COVID-19

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...