​Shefi i EULEX-it jep detaje nga zbatimi i marrëveshjes për targat

Shefi i EULEX-it Lars-Gunnar Wigemark ka dhënë detaje nga zbatimi i marrëveshjes për targat në pikat kufitare Kosovë-Serbi.

 

Ai ka thënë se ekipet monitoruese kanë vizituar sot gjashtë pikat e përbashkëta kufitare për të përcjellë vendosjen e regjimit të ri të afisheve të targave.

“Sistemi i ri po funksionon dhe trafiku rifilloi në të gjitha pikat. EULEX do të vazhdojë të ndjekë zbatimin”, shkruan Wigemark në Twitter.

Ndryshe, pika e dytë e marrëveshjes për vendosjen e afisheve në elementet shtetërore të Kosovës e Serbisë, nisi zbatimin sot.

Related posts

Koronavirusi ia merr jetën edhe një 31 vjeçari kosovar

R Zh

Haradinaj: Edhe unë dhe familja e motrës sime u helmuam në Deçan, këto ishin simptomat

D V

Ambasadori i Zvicrës vizitoi impiantin në Pejë, u prit nga kryeshefi i “Hidrodrinit”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More