Agjencia Zhurnal.mk
Bota

​Tërmet në Turqi, banorët dalin nga banesat të alarmuar

Një tërmet me magnitudë 5.3 i shkallës Rihter ka tronditur Turqinë mëngjesin e sotëm.

Epiqendra e lëkundjeve ka qenë 18 km nga Elazig dhe 78 km nga Malatya, me një thellësi 16 kilometër.

Lëkundjet kanë përhapur panik te banorët, të cilët kanë dalë në rrugë.

Deri më tani nuk ka njoftime për të lënduar apo dëme materiale.

Më 24 janar 2020 Elazig u godit nga një tërmet i fuqishëm i një magnitude prej 6.7 të shkallës rihter, e cila shkaktoi të paktën 41 viktima dhe 1600 të plagosur.

Postime të ngjashme

Republika Çeke: Kina ka miratuar kërkesën për ofrimin e vaksinave COVID-19

R Zh

Vizita historike në Irak, Papa Françesku dhe kleriku shiit diskutojnë sigurinë e të krishterëve

T E

Aksident i rëndë me autobus në Poloni, gjashtë të vdekur

S.B.

Një i vdekur në protestat në Senegal kundër arrestimit të liderit opozitar

T E

A janë prekur më fort nga koronavirusi emigrantët në Gjermani?

T E

Moldavia bëhet vendi i parë evropian që merr vaksinat Covid-19 sipas skemës COVAX

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...