Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

​Vetëvendosje në Prishtinë hap fushatën, Vitia: Fitorja jonë është e sigurt

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë nisi sot zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e 14 shkurtit. Kryetari i saj Arben Vitia doli në sheshin “Skënderbeu” për të treguar sic tha, se fitorja e 14 shkurtit për Lëvizjen Vetëvendosje është e sigurte.

“Sot edhe zyrtarisht fillon fushata zgjedhore për zgjedhjet e 14 shkurtit. Jemi këtu një pjesë e kandidatëve për deputetë nga lista e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Vjosës me numër 127 dhe në kushtet të cilat gjendemi, në kushte te pandemisë, në një situatë të jashtëzakonshme kemi filluar kështu hapjen e fushatës për shkak se nuk mundemi të mbajmë një fushatë me tubime siç kemi bërë më herët. Bashkë me kandidatët jemi këtu për të siguruar që fitorja e 14 shkurtit për Lëvizjen Vetëvendosje është e sigurt dhe deri më 14 shkurt në mënyrë të dinjitetshme dhe secili prej kandidatëve tonë në çdo lagje, në çdo cep të Republikës do të shkojnë të takojnë qytetarët siç i kemi takuar edhe jashtë fushatës në mënyrë që kjo fitore të jetë më substanciale dhe më bindëse”.

Ndryshe nga herët tjera, në hapjen e fushatës në Prishtinë ka pasur një numër të vogël kandidatësh për deputetë të këtij subjekti për shkak të pandemisë COVID-19.

Postime të ngjashme

Presidentja Osmani dorëzon medaljen post-mortem për Beau Biden

D V

I nxehti afrikan, sot temperatura të larta në vendin tonë

D V

Ardhja e bashkatdhetarëve, fluks i madh i veturave në pikat kufitare – te Dheu i Bardhë kolona e gjatë deri në 1500 metra

D V

Në rajonin e Prishtinës, gjatë natës së kaluar janë konfiskuar 10 patentë shoferë

D V

Zyrtare, Bedri Hamza kandidat i PDK-së për kryetar të Mitrovicës

D V

Infektologu Tolaj tregon se pse po infektohen të vaksinuarit kundër COVID-19

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...