Agjencia Zhurnal.mk

1 e vdekur dhe 144 të infektuar me Covid në 24 orët e fundit në Maqedoni

Shkup, 11 gusht – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 1885 testime, ndërsa janë regjistruar 141 raste të reja me Covid 19, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 39 raste të reja, në Kumanovë 10, Shtip 23, Prilep 1, Tetovë 8, Strugë 6, Manastir 3, Ohër 2, Gostivar 13, Kriva Pallankë 2, Koçan 3, Probishtip 1, Demir Hisar 3, Makedonski Brod 3, Berovë 1, Vinicë 3, Kratovë 1, Shën Nikollë 1 dhe Kërçovë 18.

Ka ndëruar jetë vetëm një paciente nga Shkupi.

Nga ana tjetër janë shëruar 161 pacientë.

Deri tani janë regjistruar 12083 të infektuar, prej tyre 8248 janë shëruar, 529 kanë vdekur ndërsa rastet aktive janë 3306 pacientë.//Zhurnal.mk

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...