Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

1 i vdekur dhe 115 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Shkup, 1 shtator – Zhurnal.mk – Gajtë 24 orëve të fundit, janë kryer 1665 teste dhe 115 raste të reja të Covid-19 u regjistruan në:

-Shkup 34
-Kumanovë 10
-Shtip 14
-Prilep 15
-Tetovë 3
-Strugë 13
-Manastir 4
-Ohër 4
-Gostivar 2
-Kriva Palankë 1
-Radovish 1
-Krushevë 1
-Koçanë 1
-Probishtip 2
-Makedonski Brod 1
-Pehçevë 1
-Berovë 2
-Vinicë 3
-Delçevë 1
-Sveti Nikolë 2

Ka ndërruar jetë nje pacientë nga Gostivari 76 vjeçar.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistroi 368 pacientë të rikuperuar nga:

-Shkup 64
-Kumanovë 74
-Dibër 28
-Shtip 30
-Prilep 5
-Tetovë 48
-Strugë 9
-Manastir 6
-Ohëri 3
-Kavadari 20
-Gostivar 36
-Gjevgjeli 1
-Strumicë 4
-Kriva Palankë 6
-Radovish 1
-Koçanë 4
-Probishtip 1
-Demir Hisar 2
-Makedonski Brod 3
-Kratovë 1
-Sveti Nikolë 9
-Kërçovë 12
-Negotinë 1

Deri më tani, në vend janë kryer gjithësej 149,934 teste të Covid-19. Nuk ka testime nëpërmjet skriningut .

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 14455, numri i pacientëve të rikuperuar është 11525, numri i atzre që humbën jetën është 604 dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2326.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...