Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

1 miliard dollarë për një fitues të lotarisë – vlera e tretë më e lartë në SHBA

Çmimi i një lotarie në Michigan ka arritur vlerën prej 1 miliard dollarësh, që e ka bërë atë çmimin e tretë më të lartë të lotarisë në historinë e SHBA-së.

Numrat fitues të tërhequr të premten janë, 4, 26, 42, 50, 60 dhe një top-mega me numrin 24.

Çmimi “Mega Millions” është rritur që nga 15 shtatori, pas fituesit të një bilete, e shitur në Wisconsin.

Vetëm dy çmime të tjera lotarie në SHBA kanë qenë më të larta se kjo, shkruan AP. 

Çmimet e lotarisë i referohen shumave nëse një fitues zgjedh të marr pagesë në formë pensioni, në 30 pagesa. Shumica e fituesve zgjedhin që paratë t’i marrin në dorë, që për lotarinë “Mega Millions” është 739.6 milionë.

Loja luhet në 45 shtete.

Postime të ngjashme

Lum si mamatë që lindin në gusht, 7 arsyet fëmijët e tyre i duan dhe i lakmojnë të gjithë

D V

“Guida” si të bëhesh një mjeshtre e flirtimit

D V

Prindër, ndëshkoni veprimin dhe jo fëmijën!

D V

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

Zgjidhni një rreth dhe zbuloni se sa optimist jeni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...