Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

1 viktimë dhe 18 raste të reja me Covid në Maqedoni

Shkup, 10 qershor – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit në Maqedoni janë bërë 2411 testime ndërsa 18 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid 19, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, 8 persona janë nga Shkupi, 5 nga Kumanova, 2 nga Koçani ndërsa nga 1 ka në Tetovë, Kriva Pallankë dhe Kratovë.

Ka ndëruar jetë vetëm një pacient nga Shkupi në moshën 61 vjeçare.

Nga ana tjetër janë shëruar 31 pacientë.

Deri tani në vendin tonë janë infektuar gjithsej 155487. Prej tyre, 149582 janë shëruar ndërsa 5468 kanë vdekur. Rastet aktive janë 437.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Mbi nëntë mijë turistë e kanë vizituar Maqedoninë në muajin prill

Dafina Vidishiqi

Qeveria e RMV-së: Zaev dhe Radev biseduan për perspektivën e arritjes së një hapi real në integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut

Dafina Vidishiqi

Stoltenberg: Gjithçka mundej, vetëm duhej një njeri vizionar

Dafina Vidishiqi

Spasovski në Saraj: Vazhdimisht i dëgjojmë kërkesat e qytetarëve, prandaj kemi ofertën më të mirë

Dafina Vidishiqi

Botime me vlerë të Akademisë së Shkencave të Shqipërisë dhuratë për AZGJ-në

Dafina Vidishiqi

RMV, për ndërtesat me efikasitet energjetik, sektori i ndërtimtarisë ka nevojë për digjitalizim

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...