Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

10 emra klasikë francezë për beben tënde

Bonjour, mes amies!

Të gjithë e dimë që përzgjedhja e emrit të bebes është një sfidë më vete për prindërit e rinj qw duan t’u shmangen emrave konservatorë.

Në qoftë se jeni në pritje të ëmbël dhe bebja juaj është vajzë, më poshtë keni 10 sugjerime emrash francezë për vajza, që i kanë rezistuar çdo kohe:

1. Genevieve (Zheneviv)

Ky emër përfaqëson gjininë e femrës. S’do t’ju pëlqente një emër feminist për vajzën tuaj?

2. Margot (Margot)

Margot do të thotë perlë. Një emër class.

3. Violette (Violet)

Një emër i bukur luleje, që tingëllon po aq bukur.

4. Charlotte (Sharlot)

Emri më i dëgjuar në rrugët e bukura të Parisit.

5. Giselle (Xhisel)

Një emër klasik për balerina. Do të bëhesh ti mami i një ‘Giselle’?

6. Juliet (Zhuliet)

Frymëzuar nga historia më e bukur e dashurisë, Zhulieta e Romeos.

7. Brigitte (Brixhit)

Njësoj si ikona e famshme franceze, Brigitte Bardot.

8. Chloe (Kloe)

Një emër sensual për vajza sensuale.

9. Bernadette (Bernadet)

Emër që nënkupton forcën dhe vullnetin.

10. Chanel (Shanel)

Një emër ideal për një fashioniste të ardhshme.

Postime të ngjashme

Fshati i bukur në distriktin Bishan të qytetit Chongqing– Disa murale në fshat

R Zh

Deshën t’ia vidhnin motoçikletën, pronari i shtëpisë në Angli ndjek hajnat me shkop bejsbolli

S.B.

Lulet e pjeshkës kanë çelur në #Pekin #kryeqytetin e Kinës #perlatekines

R Zh

Burri që futi veten në kuti te ngarkesat e aeroplanit për t’u kthyer në Londër pasi mbeti pa para

S.B.

Porositi një kafe, gruaja në Angli u befasua me atë çfarë i erdhi falas për fëmijët e saj

S.B.

Kamera e mbikqyrjes regjistroi një rrufe në një pemë pishe, duket e frikshme

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...