Kosovë

10 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

Zhurnal Ads

10 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës.

Nga spitali kanë bërë të ditur se tetë pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe se asnjë nuk është në gjendje të rëndë shëndetësore.

“Aktualisht po trajtohen 10 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve, 8 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa aktualisht nuk ka asnjë pacientë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 200 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë.

Postime të ngjashme

Dhunohet fizikisht dhe rrëmbehet një person në Prishtinë, ky arsyeja e ngjarjes së rëndë

admin

Si e humbi Lidhja Demokratike bastionin kryesor

S.B.

Aksident mes tri veturave në Viti, lëndohen dy persona

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...