Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

10 qytetarë përfunduan në Klinikën e Toksikologjisë në natën e Vitit të Ri

Shkup, 1 janar, Zhurnal.mk – Pesë burra dhe po aq femra janë trajtuar në Klinikën e Toksikologjisë në Shkup, gjatë natës së Vitit të ri. Kryesisht kanë qenë të moshës deri 22 vjeç ndërsa më i riu ka qenë 16 vjeçar.

Drejtori i Qendrës Klinike, Ridvan Bajrami sot deklaroi se gjithsejtë 10 pacientë kanë marrë tretman në Klinikë, 6 prej tyre kanë qenë të moshës së mitur.

Në mesin e tyre ka qenë edhe një vajzë nga një qytet tjetër e cila ka përdorur dozë më të madhe të mjeteve narkotike.

“Qytetarët respektuan masat e Ministrisë së Shëndetësisë. Pacientët pas intervenimit mjekësor janë lëshuar në shtëpi. Pacienti më i ri ishte vetëm 16 vje. Kryesisht i përkisnin moshës deri në 22 vjet, me përjashtim të njërit pacientë i cili ishte i moshës 67 vjeçe”, deklaroi Bajrami

Postime të ngjashme

Zendeli: Problemi qëndron te BDI-ja e jo te shumica qeveritare

Z H

Lençe Ristovska e kënaqur me 12 vitet burg për Mijallkovin

D J

Filipçe: Kriza me Kovid-19 e tregoi rëndësinë e terapisë inovative për pacientët me sëmundje të rralla

D J

“Eko Guerilla” në letrën drejtuar kryeministrit kërkon përgjigje në lidhje me dëmet e ujit të pijshëm për shkak të ndërtimit të hidrocentraleve

D J

Shilegov: Kemi rezultate dukshëm më të mira me cilësinë e ajrit

D J

Carovska: Punojmë në zgjodhje të re ligjore për konfirmim më bashkëkohor të materialeve në arsim

D J

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...