10 raste të reja me Covid, vdesin dy pacientë

Shkup, 26 korrik – Në 24 orët e fundit janë bërë 2473 testime, ndërsa janë regjistruar vetëm 10 raste të reja me Covid, informon Zhurnal.

 

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 7 raste të reja, ndërsa në Prilep, Tetovë dhe Strugë nga 1.

Janë regjistruar 16 pacientë të shëruar.

Ndërkohë kanë ndëruar jetë dy pacientë. Bëhet fjalë për një pacient 67 vjeçar nga Gostivari dhe një 62 vjeçar nga Tetova.

Për momentin në vendin tonë rastet aktive shënojnë 300.//Zhurnal.mk

Related posts

Qyteti i Shkupit do të ndëshkojë kontraktorin e rindërtimit të bregut “13 Nëntori”

R Zh

Vendosh KSHZ-ja, kjo është renditja e partive në fletëvotime

Redaksia

Pagat e punëtorëve të higjienës komunale, BDI: U rritën si rezultat i rritjes së pagës minimale

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More