Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

10 të vdekur, 333 raste të reja dhe 268 të shëruar nga Covid 19

Shkup, 7 mars – Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 2.529 teste të kryera janë regjistruar 333 raste të reja me Covid-19.

Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 268 pacientë, transmeton Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 10 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 107.163 raste, prej të cilëve 94.729 janë shëruar, kurse 3.195 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht ka 9.239 raste aktive.

Postime të ngjashme

Qeveria kërkon shtyrjen e gjendjes së krizës deri më 31 dhjetor 2021

N E

Trajanov propozon krijimin e një Agjencie kundër Krimit

N E

Analizë / “Islami dhe ndikimi i tij në civilizim”

R Zh

Qeveria miratoi ndryshimet me të cilat rregullohen çmimet për mjekim të Kovid-19

N E

Qeveria i miratoi ndryshimet me të cilat di të rregullohen çmimet për mjekim të kovid-19

R Zh

Nga përplasjen e një kamioni me një automobili ka humburjetën një person, ndërsa tre të tjerë janë lënduar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...