Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

10 viktima dhe 336 raste të reja me koronavirus në vend

Shkup, 28 janar – Ministria e Shëndetësisë informon në 24 orët e fundit janë kryer 1 964 teste dhe janë regjistruar 336 raste të reja me COVID-19.

Ndërsa, 10 pacientë kanë humbur jetën me virusin korona. Po ashtu në 24 orët e fundit janë shëruar 385 persona.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarëve  me Koronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 91.891.

Postime të ngjashme

Ngrohtoret kërkojnë rritjen e çmimit të ngrohjes, vendimi në fund të javës tjetër

D V

Katica Janeva dërgohet në burg

D V

Përfundoi debati në ditën e dytë për ribalancin e Buxhetit

D V

Milloshoski: Kemi komunikim me ASH-AAA për çështjen e koalicionit parazgjedhor

D V

Taseva: Sektori publik mbushet me kuadro në prag të zgjedhjeve lokale

D V

Shahpaska: Me masën ligjore “E diela – ditë e pushimit javor” e realizojmë kërkesën e punëtorëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...