Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

10 viktima dhe 428 raste të reja me Covid-19

Zhurnal Ads

Shkup, 18 tetor – Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, të dielën ka njoftuar për dhjetë të vdekur dhe 428 të infektuar me koronavirusin e ri, ndërkohë që 128 persona janë shëruar.

Të dhënat i referohen 1,853 testeve të kryera në 24 orët e fundit.

Viktimat janë: nga dy në Shkup, Tetovë dhe Prilep ndërsa nga një rast me fatalitet është regjistruar në Strugë, Kumanovë, Kriva Pallankë dhe Strumicë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

LSDM: Situata me coronavirus është serioze, të respketohen masat

admin

Reforma pensionale përfshinë edhe policët

T E

Në tre komuna të Shkupit numri i rasteve aktive me Covid-19, tejkaloi numrin 300

E.E.

Deputetët mjekë të veshin mantelet e bardhë për t’iu dalë në ndihmë pacientëve me Covid-19

E.E.

Ende pa filluar shtyhet gjykimi për rastin “Monstra”, shkak avokati Alispahiq

Z H

Osmani dhe Dimitrov të bindur se Bullgaria nuk do të pengojë anëtarësimin e Maqedonisë në BE

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...