Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

‘100 ditë, 100 arritje’, Rama: 1 041 persona u arrestuan dhe u proceduan në kuadër të operacionit ‘Forca e Ligjit’, tani në duart e sistemit të ri të drejtësisë

Kryeministri Rama përmes një “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të dytë.

Teksa na ndajnë 17 ditë nga zgjedhjet parlamentare më 25 prill, Rama në formën e një kuici ka ndërtuar një pyetje lidhur me nurin e personave të proceduar në kuadër të “Operacionit Forca e Ligjit”.

“Sa është numri i personave të proceduar në kuadër të “Operacionit Forca e Ligjit”? 390 persona apo 1 041 persona?”, pyet Rama.

Më pas në storyn pasardhës kryeministri ka faktuar se 1.041 persona u arrestuan dhe u proceduan në kuadër të operacionit Forca e Ligjit, duke shtuar se tashmë ata janë venë në duart e sistemit të ri të drejtësisë.

Postime të ngjashme

Rama në France 24: Presim dritën jeshile për negociatat

Lea Muslija

Rama zgjohet mes alpeve shqiptare: Mirmëngjes! (VIDEO)

Lea Muslija

Sot hapen kufijtë Shqipëri-Greqi

Lea Muslija

“Asnjë rast me COVID në Tiranë”, Manasterliu publikon shifrat: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Dafina Vidishiqi

Vetëm tri raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Ndihmës Sekretari i Shtetit Reeker do të vizitojë Italinë, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...