Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

‘100 ditë, 100 arritje’, Rama: 223 klasa sportive në sistemin arsimor parauniversitar nga 0 në 2013

Kryeministri Edi Rama përmes një “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të dytë.

Teksa na ndajnë 20 nga zgjedhjet parlamentare më 25 prill, Rama në formën e një kuici ka ndërtuar një pyetje lidhur me numrin e klasave sportive që u rikthyen në sistemin arsimor parauniversitar. “Sa klasa sportive riktheym nësistemin arsimor parauniversitar? 120 klasa 223 klasa”, pyet Rama në storyn e tij.

Më pas në storyn pasardhës kryeministri ka faktuar se sot janë rikthyer 223 klasa sportive në sistemin arsimor parauniversitar, duke theksuar se në vitin 2013 ishin 0.

Postime të ngjashme

Kakavija hapet për autobusët e udhëtarëve nga Shqipëria

Bekim Laçi

Wizz Air sjell avionin e pestë në Rinas: Nisin fluturimet direkte drejt Barcelonës dhe Köln

Bekim Laçi

Gazetarja greke e pyet për marrëdhëniet me Turqinë, Rama: Mos jeni xheloze?

Bekim Laçi

KQZ certifikon rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në Shqipëri

Bekim Laçi

Rama në Shkup: Nuk jemi ne ata që dështuam, ky është mossukses i BE-së

Bekim Laçi

Flet çifti që u terrorizua nga pronarët e hotelit në Shqipëri

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...