Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“100 ditë, 100 arritje”, Rama: S’ka kohë pushim, 38 xhami dhe kisha janë restauruar

Kryeministri Edi Rama  në vijim të fushatës për zgjedhjet e 25 prillit ka publikuar 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të tij të dytë.

Rama përmes një postimi në Instrastory 25 ditë para zgjedhjeve në formë pyetje thekson numrin e xhamive dhe kishave që janë restauruar vitet e fundit.

Ndër të tjera në postimin e tij ai thekson se gjatë mandatit të tij të dytë janë restauruar dhe shpëtuar prej rrënimit, që sot janë kthyer në atraksione të preferuar turistike.

“S’ka kohë për pushim”, shkruan Rama.e.su./abcnews.al

Postime të ngjashme

Rama poston videon e veçantë nga karnavalet e Korçës

Bekim Laçi

Shembja e Teatrit, nis seanca e tretë në “Kushtetuese”

Bekim Laçi

Ndërtimet e paligjshme në bregdet/ Disa të arrestuar dhe të shpallur në kërkim në Himarë

Bekim Laçi

Eksportet drejt Maqedonisë së Veriut, rritje me mbi 700 milionë lekë

Bekim Laçi

Vaksinimi, 42,781 vaksinime deri tani për arsimtarët, mbi 25 mijë me dy doza

Bekim Laçi

Një i vdekur dhe 8 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...