Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

1022 raste të reja, 680 të shëruar dhe 41 të vdekur, bilanci me Covid 19

Zhurnal Ads

Shkup, 28 nentor – Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 3127 testime të realizuara, 1022 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-463, Kumanovë-30, Dibër-6, Shtip-28, Prilep-68, Tetovë-29, Strugë-21, Veles-47, Manastir-48, Ohër-28, Kavadarc-26, Gostivar-66, Gjevgjeli- 4, Strumicë-26, Kriva Pallankë-7, Radovish-4, Krushevë-2, Koçan-12, Probishtip-5, Demir Hisar-1, Makedonski Brod -5, Pehçevë-1, Vallandovë-2, Vinicë-2, Dellçevë -7, Kratovë-1, Sveti Nikollë-14, Kërçovë-36, Resnjë-6 dhe Negotinë-27.

Në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 680 pacientë të shëruar nga Covid-19, ndërkaq 41 pacientë e kanë humbur betejën me korona virusin.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Këtë javë fillon ndërtimi për spitalin e modular në Gjevgjeli

E.E.

VMRO: Bislimovski është anëtarë partiak, nuk mund të jetë kryerar i Komisionit rregullator

T E

Roth: Dështimet në zgjerim me pasoja për stabilitetin dhe sigurinë në Evropë

E.E.

Prej fillimit të pandemisë, rënie e dukshme e kërkesave për azil në BE

E.E.

Delegacion i ish-anëtarëve të PE-së për vizitë virtuale në Maqedoninë e Veriut

T E

Depozituesit e dëmtuar në “Eurostandard”: Firmat nuk kanë paguar këste për kreditë dhe nuk kanë pasur mbulim për to

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...