Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

1023 të shëruar, 72 të infektuar dhe 13 të vdekur nga Covid sot në Maqedoni

Shkup, 20 janar – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë gjithsej 793 testime, ndërsa janë regjistruar vetëm 72 raste të reja me Covid 19, informon Zhurnal.

Prej tyre, më tepër se gjysma janë nga Shkupi, gjithsej 45, më pas në Kumanovë 4, në Tetovë 4, në Gostivar 4, në Shtip 4, në Kavadar 3, Strugë 4, Kërçovë 1, Shën Nikollë 1, Negotinë 1 dhe Dibër 1.

Kanë ndëruar jetë 13 pacientë. Bëhet fjalë për katër pacientë nga Shkupi të moshës 74, 69, 93 dhe 87 vjeç. 3 pacientë nga Prilepi të moshës 69, 76 dhe 57 vjeç. Një 51 vjeçar nga Velesi, një 80 vjeçar nga Negotina, një 71vj nga Dibra, një 66 vj nga Radovishi, një 66 vj nga Makedonski Brod dhe një 76vj nga Kratova.

Sot janë regjistruar 1023 pacientë të shëruar.

Deri tani në vend janë kryer gjithsej 435,361 testime ndërsa gjithsej janë shënuar 89463 të infektuar. Prej tyre 74800 janë shëruar, 2739 kanë vdekur ndërsa rastet aktive janë 11924.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Petkovski: Diaspora e ndihmon shtetin, e logjike të jetë pjesë e regjistrimit

T E

Mickoski: Zaevi me forcë shtyu në Kuvend votëbesimin e Qeverisë

T E

Për herë të parë UT-ja merr ndihmë konkrete nga një ministri

T E

Qeveria merr 700 milionë euro të tjera borxh

T E

Kuvendi i votoi besim Qeverisë

T E

Detektohet lloji britanik i Kovid-19 tek një pacient i kthyer nga Zanzibari

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...