Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

106 raste të reja, 603 të shëruar dhe 20 të vdekur nga Covid 19

Shkup, 4 janar – Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e veriut informoi se nga gjithsej 761 testime të realizuara për virusin korona gjatë 24 orëve të fundit, gjithsej 106 persona kanë rezultuar pozitiv, ndërsa betejën me virusin e kanë humbur 20 persona, ndërsa janë shëruar 603 pacientë.

Në vendjanë realizuar gjithsej 405.108  testime, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve në vend ka arritur në 84.129 të infektuar, janë shëruar 63.532, 2.550 kanë vdekur ndërkaq numri i rasteve aktive është 18.047.

Postime të ngjashme

Gashi: Alternativa do të hynte në Qeveri, por pa BDI-në

R Zh

Musliu: Në Maqedoni nga viti 1990 gjithmonë diçka është tensionuese

T E

Pandemia rriti çmimin e barnave dhe shërbimeve mjekësore

T E

Heshtje në BDI për dorëheqjen e Mexhitit?

R Zh

Remzi Mehmedi: Tetë njësi zgjedhore siç është edhe ndarja e rajoneve zhvillimore

T E

Ulet numri i kurorzimeve për shkak të pandemisë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...