Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

1068 të shëruar dhe 929 raste të reja me Covid 19

Shkup, 10 dhjetor – Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 1.068 pacientë të shëruar nga coronavirusi, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Në Shkup-255, Kumanovë-51, Dibër-3, Shtip-40, Prilep-81, Tetovë-74, Strugë-23, Veles-64, Manastir-33, Ohër-31, Kavadar-40, Gostivar-67, Gjevgjeli-22, Strumicë-68, Kriva Pallankë-11, Radovish-8, Koçan-27, Probishtip-6, Demir Hisar-3, Makedonski Brod-7, Berov-15, Vallandov- 6, Vinicë-9, Dellçev-31, Kratov-10, Sveti Nikollë-19, Kërçovë-42, Resnjë-9 dhe Negotin-13.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 70.883, numri i pacientëve të shëruar është 47364, numri i vdekjeve është 2051, ndërsa numri i rasteve aktive është 21.468.

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.758 teste, ndërsa janë regjistruar 929 raste të reja me COVID-19.

Postime të ngjashme

Renate Alt: Të mos ndëshkohet nxënësja shembullore Maqedonia e Veriut

R Zh

Qeveria do të shesë 50 mijë hektarë tokë bujqësore

R Zh

Borrell: Nuk kemi për qëllim t’i ndajmë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

R Zh

Zaev, Sasolit / Urgjentisht duhet të zhbllokohet rruga evropiane, por negociatat për identitetin maqedonas nuk janë opsion

R Zh

Darkë e liderëve të Ballkanit Perëndimor me Borrellin javën e ardhshme në Bruksel

R Zh

Xhaferi mori pjesë në Konferencë për digjitalizim, inteligjencë artificiale dhe nevojën për rregullimin e tyre

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...