Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

1068 të shëruar dhe 929 raste të reja me Covid 19

Shkup, 10 dhjetor – Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 1.068 pacientë të shëruar nga coronavirusi, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Në Shkup-255, Kumanovë-51, Dibër-3, Shtip-40, Prilep-81, Tetovë-74, Strugë-23, Veles-64, Manastir-33, Ohër-31, Kavadar-40, Gostivar-67, Gjevgjeli-22, Strumicë-68, Kriva Pallankë-11, Radovish-8, Koçan-27, Probishtip-6, Demir Hisar-3, Makedonski Brod-7, Berov-15, Vallandov- 6, Vinicë-9, Dellçev-31, Kratov-10, Sveti Nikollë-19, Kërçovë-42, Resnjë-9 dhe Negotin-13.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 70.883, numri i pacientëve të shëruar është 47364, numri i vdekjeve është 2051, ndërsa numri i rasteve aktive është 21.468.

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.758 teste, ndërsa janë regjistruar 929 raste të reja me COVID-19.

Postime të ngjashme

Çkatroski: Zaev po punon me inercion ndaj problemeve me Bullgarinë

Z H

Snopçe: Shumica qeveritare nuk mund të sigurojë kuorum, do të mbështesim çfarëdo lloj interpelance

Z H

Boban Iliç vetëdorëzohet, do të vuaj vetëm 3 vjet burg

R Zh

Takim i ministrit Spasovski me ambasaorin çek Mirosllav Toman

R Zh

7 të vdekur dhe 726 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Z H

Petkovski: Pasi Radev reagoi ashtu, mendova se ju kemi shpallur luftë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...