Agjencia Zhurnal.mk

109 raste të reja, 1 i vdekur dhe 422 të shëruar

Shkup, 10 gusht – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 109 raste të reja me virusin korona, vetëm një person i infektuar ka ndërruar jetë, ndërkaq 422 janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve në vend ka arritur në 11.942, të shëruarve në 8.087, të vdekurve në 528, ndërkaq momentalisht në vend kemi 3.327 raste aktive.

Personat që kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit:

 • Nga Shkupi – 70 vjeçare

Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit janë të shëruar 422:

 • Kumanovë – 28
 • Shtip – 93
 • Shkup – 173
 • Prilep – 8
 • Demir Hisar – 1
 • Tetovë – 23
 • Strugë – 36
 • Ohër – 15
 • Gostivar – 28
 • Radovish – 1
 • Krushevë – 2
 • Koçani – 1
 • Probishtip – 3
 • Makedonski Brod – 1
 • Sveti NIkollë – 3
 • Kërçovë – 1
 • Resnje – 5

Në 24 orët e fundit janë bërë 762 testime, ndërkaq numri i përgjithshëm i testeve që nga fillimi i epidemisë 115.569 teste.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...