Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

11.700 vaksina Pfizer mbërrijnë në Shqipëri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka dhënë lajmin se tashmë 11 mijë e 700 dozat e vaksinës Pfizer kanë ardhur në Shqipëri.

Rama premton se çdo javë do të vijnë vaksina antiCovid teksa thekson se deri më tani kanë ardhur 760 mijë vaksina në vendin tonë.

Dhe njëherë kryeministri kujton objektivin e radhës që është 1 milion të vaksinuar.

STATUSI NGA EDI RAMA

🧪 11,700 doza të tjera të vaksinës Pfizer sapo kanë mbërritur në Shqipëri.

✅ Çdo javë do të vijnë vaksina AntiCovid, sipas kalendarit të lëvrimit të kontratave që kemi siguruar✍️

👉 Më shumë se 760 mijë vaksina kanë mbërritur deri tani🇦🇱, teksa vijojmë pa u ndalur drejt objektivit tonë për të kryer 1 MILION vaksinime🤝

ShqipëriaBuzëqesh🌼

SkaKohëPërPushim 🏃🏻‍♂️

Postime të ngjashme

Paralajmërim për të shkarkuarit nga vetingu: “Do të hetoheni dhe do t’ju sekuestrohet pasuria”

Bekim Laçi

Lëvizja drejt Greqisë, MEPJ informon shqiptarët: Çfarë duhet të dini para se të udhëtoni

Bekim Laçi

Manastirliu: Ulim fashën e vaksinimit në +50 vjeç

Bekim Laçi

Gjonaj: Hetim, konfiskim pasurie, dënime penale gjyqtarëve dhe prokurorëve të larguar nga Vetingu

Bekim Laçi

Prokurorja Elisabeta Imeraj tërhiqet nga kandidimi në SPAK, zgjedh drejtimin e Tiranës

Bekim Laçi

PD miraton propozimin për ndryshimin e statutit të partisë

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...