111 vjetori i lindjes së Nënë Terezës/ Ministrja Xhaçka: Kur Shqipëria po përgatitet të mirëpres afganët, jemi krenar që solidariteti i saj është prezent mes nesh

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka i ka dedikuar disa fjalë bamirësisë së Nënë Terezës në 111 vjetori e lindjes së saj. Duke vendosur një paralele me situatën e sotme në Afganistan, ku Shqipëria po përgatitet të prej me mijëra afganë, Xhaçka shprehet se është e krenare që vlerat e solidaritet të Nënë Terezës janë të pranishme mes shqiptarëve edhe sot.

 

“111 vite më parë, një grua e veçantë lindi, një grua e cila vendosi t’ia dedikoje jetën e saj kujdesit për njerëzit. Sot, kur Shqipëria po përgatitet të mirëpresë mijëra njerëz të cilët po arratisen pasi jeta e tyre po kërcënohet, ne jemi krenarë që solidariteti dhe bamirësia për të cilën ajo predikoi dhe praktikoi gjatë gjithë jetës, është e pranishme mes shqiptarëve. Gëzuar ditëlindjen Nënë Tereza’, shkruan Xhaçka.

Related posts

Dita e Ashures, Ruçi uron besimtarët bektashinj: Një kumt miqësie, solidariteti e paqeje

D V

Erë e fortë/ Bashkia e Vlorës apel pushuesve në det: Jini të kujdesshëm për veten dhe fëmijët

N E

Tërmet me epiqendër në Shqipëri, është ndjerë në pjesët veriperëndimore të vendit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com