Agjencia Zhurnal.mk

113 raste të reja, 6 të vdekur dhe 259 të shëruar nga Covid 19

Shkup, 6 gusht – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë gjithsej 1543 teste për Covid 19, ndërsa të infektuar kanë rezultuar 113 pacientë, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, prej 113 rasteve të reja, në Shkup janë regjistruar 35, në Kumanovë 12, në Shtip 23, në Tetovë 5, Strugë 1, Gostivar 15, Prilep 1, Manastir 7, Ohër 6, Koçan 2, Probiship 1, Demir Hisar 2, Makedonski Brod 1, Vallandovë 1, Vinicë 1.

Kanë ndëruar jetë 6 pacientë, 3 nga Shkupi, një nga Kumanova, një nga Struga dhe një nga Ohri.

Ndërkohë shënohen 259 të shëruar nga Covid 19, kjo një shifër e mirë.

Deri tani gjithsej të infektuar janë 11399, të shëruar 7480, të vdekur 517 ndërsa rastet aktive janë 3402.///Zhurnal.mk

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...