12 persona janë nxjerrë të gjallë nga Spitali Modular në Tetovë

Tetovë, 9 shtator – Jo zyrtarisht 12 persona janë nxjerrë të gjallë nga Spitali Modular dhe janë dërguar për shërim nëpër institucione te ndryshme shëndetësore, përfshi edhe Qendrën Klinike në Shkup. Gjithashtu mësohet se gjendja e tyre shëndetësore është stabile dhe se të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën. Ndryshe nga kjo tragjedi e mbrëmshme numri i viktimave ka arritur në 14, kjo është konfirmuar edhe nga Prokuroria e shtetit.

 

Related posts

Filloi aksioni vjeshtor për rinovimin e gjelbërimit në Shkup

Z H

Përfundoi debati në ditën e dytë për ribalancin e Buxhetit

D V

Përgatitje për digjitalizimin e gjykatave në Maqedoni, pritet rritja e transparencës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com