Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

12 tetori ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Shkup, 5 tetor, zhurnal.mk – Ministria për Punë dhe Politikë Sociale informon se në pajtim me Ligjin për festa të Maqedonisë së Veriut, 11 tetori 2020 (e diel), Dita e kryengritjes popullore, është festë shtetërore.

Ndërsa nga MPPS thonë se 12 tetori (e hënë) do të jetë ditë jo pune për të gjithë qytetarët e vendit.

MPPS në njoftim ua uron qytetarëve Ditën e kryengritjes popullore.

Postime të ngjashme

Pakoja e 5-të ekonomike përfundimisht kaloi në Komisionin e Financave dhe Buxhetit

R Zh

Regjistrohen 949 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 737, kanë vdekur 33 persona

R Zh

Pendarovski: Vaksinimi të zhvillohet në vazhdimësi deri në imunizim e plotë të popullatës

R Zh

Velkovski: Ka premtime nga VMRO-DPMNE-ja për zhbllokim edhe të ligjeve tjera

R Zh

Pasaportat për narkobosët dhe aferat korruptive dëmtojnë rrëndë imazhin e vendit

B L

Afera me vaksinat kineze/ Ivanovska për Zhurnal: Ende po mbledhim informacione

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...