Maqedoni

12 tetori ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Zhurnal Ads

Shkup, 5 tetor, zhurnal.mk – Ministria për Punë dhe Politikë Sociale informon se në pajtim me Ligjin për festa të Maqedonisë së Veriut, 11 tetori 2020 (e diel), Dita e kryengritjes popullore, është festë shtetërore.

Ndërsa nga MPPS thonë se 12 tetori (e hënë) do të jetë ditë jo pune për të gjithë qytetarët e vendit.

MPPS në njoftim ua uron qytetarëve Ditën e kryengritjes popullore.

Postime të ngjashme

Gjorgiev: Memorandumi bullgar nuk ndihmon në arritjen e suksesit të komisionit të përbashkët

Z H

Polemika për mbajtjen ose jo të maskave në ambient të hapur

T E

Në Maqedoninë e Veriut funksionojnë dhjetëra “institucione fantome”

R ZH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...