Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

12 viktima dhe 640 raste të reja me Covid 19

Zhurnal Ads

Shkup, 22 tetor – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2634 teste, dhe janë regjistruar 640 raste të reja të kovid-19 në: Shkup-272, Kumanovë-43, Dibër-5, Stip-17, Prilep-41, Tetovë-41, Struga-4, Veles-11, Manastir-10, Ohër-24, Kavadarci-41, Gostivar-12, Gjevgjeli-11, Strumica-24, Kriva Palanka-2, Radovish-9, Kocani-20, Probishtip-3, Berovë -2, Valandovo-3, Vinica-4, Delçevo-3, Sveti Nikole-7, Kërçovë-17, Resnjë-4, Negotinë-10.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 143 pacientë të shëruar nga: Shkup-71, Kumanovë-5 Dibër-1, Stip-7, Tetovë-10, Strugë-4, Veles-2, Manastir-3, Ohër-3, Kavadarci-3, Gostivar-5, Gjevgjeli-2, Strumica-9, Radovish-1, Kocani-6, Berovo-3, Valandovo-3, Sveti Nikole-2, Kërçovë-1, Negotinë-2.

12 persona vdiqën, dy pacientë nga Velesi (79 dhe 89), shtatë pacientë nga Shkupi (63, 78, 70, 73, 70, 71 dhe 64), një pacient nga Prilep (73), një nga Shtipi (72) dhe një pacient nga Strumica (85). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Andonovski: Dimova ndau mbi 300 mijë euro për vetura luksoze, tender dhe grante

T E

Moti sot i ftohtë dhe me reshje shiu

Z H

Hasani: Trendin e rritjes nuk mund ta përcjellim, kemi pritur rritje por jo në këtë formë

E.E.

Borxhi publik do ta ngadalësojë ekonominë e Maqedonisë së Veriut

E.E.

Zjarrfikësit e Shkupit demonstruan profesionalizëm dhe sakrificë

E.E.

Rishikimi i Buxhetit pritet të miratohet në Parlament

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...