Maqedoni

127 raste të reja, 5 të vdekur dhe 95 të shëruar

Zhurnal Ads

Shkup, 5 shtator – Gjatë 24 orët e fundit janë shënuar 127 raste të reja me virus korona janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit nga gjithsej 1574 testime të bëra. Më shifrat e fundit, numri i të infektuarve në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 14998. Prej tyre 2235 janë raste aktive.

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë natës 5 persona kanë humbur betejën me këtë virus. Viktimat janë të moshës nga 53 deri 81 vjeç. Dy nga prej tyre janë nga Gostivari dhe nga një nga Kumanova, Shtipi, Prilepi. Deri tani virusi korona ka marrë jetën e 614 personave. 95 qytetarë i shtohen listës së të shëruarve, ku gjithsej figurojnë 12149 persona. Në Klinikën Infektive kujdes mjekësorë pranojnë 89 persona, 47 prej të cilëve janë në oksigjeno terapi.

Ndërsa në Spitalin “8 Shtatori” janë të shtrirë 24 pacientë, 2 prej të cilëve në aparat për frymëmarrje artificiale. Në qytet tjera numri i përgjithshëm i pacientëve të shtrirë në spital është 114.

Postime të ngjashme

Osmani-Cakaj: Nuk kemi çështje të hapura, por kemi projekte të përbashkëta

XH,I

Kreu i BFI H. Hfz. Shaqir ef. Fetai u zgjodh anëtar i Këshillit Botëror të Komuniteteve Muslimane

XH,I

Presidenti Pendarovski u njoftua me situatën aktuale në Armatë pas anëtarësimit në NATO

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...