Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

1272 raste të reja, 33 të vdekur dhe 868 të shëruar nga Covid 19

Shkup, 30 mars – Nga gjithsej 3.948 të testuar për Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut, gjatë 24 orëve të fundit 1.272 persona kanë rezultuar pozitiv, ndërsa 33 persona kanë humbur betejën me virusin. Të shëruar janë regjistruar 868 pacientë.

Në Shkup ndërruan jetë 12 pacientë (34, 45, 59, 62, 65, 72, 73, 75, 78, 79, 80 dhe 84v) të infektuar me virusin korona, 2 pacientë në Prilep (65 dhe 85v), dy Kumanovë (68 dhe 69v), dy Tetovë (68 dhe 74v), dy Veles (68 dhe 78v), dy Ohër (49 dhe 83v), dy Kërçovë (73 dhe 80v), dy Vinicë (59 dhe 84v), një në Kavadari (79v), Manastir (41v), Strumicë (49v), Negotinë (61v), Kriva Pallankë (84v), Vallandovë (83) dhe Krushevë (85).

Rastet e reja:

 • Shkup – 619,
 • Manastir – 75,
 • Prilep – 65,
 • Kumanovë – 61,
 • Tetovë – 50,
 • Kavadarci – 40,
 • Veles – 39,
 • Ohër – 34,
 • Shtip – 32,
 • Strumicë 23
 • Strugë – 23,
 • Koçani – 22,
 • Kërçovë 21
 • Berovë – 21,
 • Gostivar – 19,
 • Negotinë – 18,
 • Kriva Pallanka – 17,
 • Gjevgjeli – 15,
 • Vallandova – 11,
 • Resnja – 10,
 • Radovishi – 9,
 • Sveti Nikolla, 8
 • Probishtipi 8
 • Vinica – 8,
 • Dellçeva – 5,
 • Demir Kapija, 4
 • Kratova 4
 • Pehçeva – 4,
 • Bogdanci, 2
 • Demir Hisar 2
 • Makedonska Kamenica – 2,
 • Krusheva – 1.

Ndryshe, deri tani, një total prej 620,810 testeve të Kovid-19 janë kryer në vend. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me virusin korona në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 128,511, numri i pacientëve të shëruar është 106 392, numri i atyre që humbën jetën është 3,749 dhe numri i rasteve aktive është 18 370.

Postime të ngjashme

ESHS-Maqedoni: Vitin e kaluar kanë vdekur 25.775 persona, 10.9 përqind prej tyre nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Prizreni dhe Tetova do të lidhen me tunel!

Dafina Vidishiqi

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e Maqedonisë e Veriut (VIDEO)

Dafina Vidishiqi

Pendarovski: Pa integrim rajonal nuk mund të flasim për stabilitet rajonal

Dafina Vidishiqi

Dimitrov: Është koha e fundit që BE-ja të përmbush premtimin ndaj Maqedonisë së Veriut

Dafina Vidishiqi

PDSH: Driton Ibishi zgjidhet kryetar i degës së Tetovës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...