Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

13.726 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Në Kosovë janë 13.726 raste aktive me COVID-19, bazuar në raportin e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK).

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë janë regjistruar në total 87.981 raste pozitive me virusin SARS CoV-2, ndërsa prej tyre 1840 kanë përfunduar me fatalitet. Janë shëruar 72.415 pacientë, e janë 13.726 raste aktive.

Postime të ngjashme

Byroja e Sigurimeve: Nga 1 korriku qytetarët e Kosovës nuk do të paguajnë 15 euro taksë në Mal të Zi

Bekim Laçi

“Dialogu, korrniza e vetme”, “DW”: Vuҫiç për kompromis me Kosovën – Prishtina kërkon vetëm njohje nga Serbia

Bekim Laçi

KGJK sot bëhet me kryesues, Gjykata e Prishtinës me kryetar

Bekim Laçi

Albin Kurti pritet sot nga presidenti francez në Pallatin Elisee

Bekim Laçi

Kurti dhe Wolfgang Petritsch flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Bekim Laçi

Musliu: Albin Kurti mashtroi Kosovën për dialogun

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...