Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë

13 shtete morën pjesën në ‘Festival Euro Kosova Art’, organizuar nga komuna e Fushë Kosovës

Zhurnal Ads

Është mbyllur edicioni i 9-të i’Festival Euro Kosova Art’. Festivali Ndërkombëtar i pikturës “Festival Euro Kosova Art ” i cili edhe këtë vit është mbajtur në Fushë Kosovë, saktësisht në fshatin Harilaç, për disa ditë ka qenë vend takimi i artistëve vendor dhe të huaj. Në këtë festival përveç artisteve kosovar, kanë marrë pjesë edhe artistë nga 13 shtete të botës. ‘Festivali Euro Kosova Art’ organizohet tash e 9 vite nga Komuna e Fushë Kosovës dhe këtë vit ka pas një mbështetje edhe nga Ministria e Kulturës. Kujtojmë që në ditën mbylljes së tij morën pjesë shumë figura të njohura, të politikës dhe artit, ku vlen të përmendet, Ministrja e Kulturës Vlora Dumoshi, Ambasadorja e Finlandës2 dhe shumë të tjerë. Drejtori organizativ i këtij festivali, Muhamet Ahmeti, në fund ndau disa mirënjohje për gjitha ata artistë që morën pjesë. Më poshtë mund t`i shikoni disa foto nga ky Festival.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Bëhen gati për UNESCO kërcimi i Tropojës, rituali i shtegtimit, xhubleta dhe Eposi i Kreshnikëve

S.B.

Prej disa ditësh i shtruar tek “Shefqet Ndroqi”, ndërron jetë nga kororonavirusi piktori Mustafa Arapi

S.B.

Alfred Ejlli, artisti shqiptar i cili realitetin e përjetuar e fotografoi

T E

398 vjet nga vdekja e Pjetër Budit

S.B.

“M.i.C. Book”, trashëgimia kulturore dhe arkeologjike e Kalabrisë në një libër

S.B.

“Jeta para nesh”, Sophia Loren bën kthimin e saj në film

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...