Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

13,784 raste aktive dhe 1,062 të vdekur nga coronavirusi

Zhurnal Ads

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se aktualisht numri i rasteve aktive është 13.784, ndërsa deri tani në Kosovë janë shënuar 1,062 viktima nga coronavirusi.

IKSHPK njofton se numri total i rasteve pozitive është 41.299 raste nga 148.213 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 543 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 26.453 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.784.

Ndryshe, një ditë më parë është shënuar numri më i lartë i viktimave. Për 24 orë janë shënuar 22 vdekje.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“E skaduar”, Dhomave të Specializuara iu vihet dryni

admin

Si do të përfitojnë bizneset nga 60 milionëshi i Qeverisë së Kosovës, i ndarë nga Fondi për Rimëkëmbje?

admin

Serbi i akuzuar për krime pas luftës punonte në institucione e organizata

admin

Vuçiq: Jemi harmonizuar rreth çështjes së personave të zhdukurve dhe të zhvendosurve si dhe kemi hapur temën e Asociacionit

admin

AAK të premten publikon listën e kandidatëve për deputetë, Haradinaj bartës i listës

S.B.

Ismaili: Veseli, Thaçi, Krasniqi dhe Selimi me krenari do të rikonfirmojnë se lufta e UÇK-së për liri ishte e drejtë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...