Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

138 mijë euro ndahen për zgjedhjet në Mitrovicën e Veriut

Zhurnal Ads

Qeveria e Kosovës ka ndarë buxhet për zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mitrovicën e Veriut, që pritet të mbahen në fund të muajit nëntor, njofton Insajderi.

Shuma e ndarë dhe e kërkuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është 138 mijë e 940 mijë euro.

Zgjedhjet në Mitrovicën e Veriut dhe Podujevë do të mbahen më 29 nëntor.

Gjatë mbledhjes së Qeverisë e cila po vazhdon të mbahet, është miratuar edhe projekt-buxheti për vitin 2021, që do të jetë 2.4 miliardë euro.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Haradinaj ankohet para Gjykatës se nuk ia lanë numrat e familjarëve

admin

Në Kosovë deri tash 1,186 të vdekur nga coronavirusi

Z H

Deputetët e PDK-së kthehen në Kuvend, pas një jave që kishin pezulluar aktivitetet

R ZH

Thaçi: Marrëveshja Kosovë- Serbi u vonua 2-3 vite, me nënshkrimin e saj ranë flluskat e gënjeshtrave për harta të ndarjes së territorit

admin

5000 raste aktive me COVID-19, në Kosovë

R ZH

Hoti: Çështja e të pagjeturve është prioritet në dialogun me Serbinë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...