Agjencia Zhurnal.mk

138 raste të reja, 144 të shëruar dhe 7 të vdekur nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 1 gusht – Brenda 24 orëve janë bërë 1621 testime, ndërsa janë regjistruar 138 raste të reja me Covid-19.

Kanë ndërruar jetë 7 persona, dy pacientë nga Shkupi, nja pacientë nga Makedonski Brodi, një pacientë nga Kërçova, një pacientë nga Manastiri, një pacientë nga Dibram dhe nje pacientë nga Shtipi. Sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 144 pacientë të shëruar.

Deri më tani në vend janë bërë 103938 testime me Covid-19. Sot nuk testime në kuadër të skriningut.

Numri i përgjithshëm i te prekurve me Covid-19 në vendin tonë, që nga fillimi i epidemisë ka shkuar në 10891, ndërsa numri i të shëruarve është 6698. Kanë vdeku 493, ndërsa për momentin numri i rasteve aktive në vend është 3700.

Во последните 24 часа се направени 1621 тестирања, а регистрирани се 138 нови случаи на ковид-19 во:- Скопје 47-…

Posted by Венко Филипче on Saturday, August 1, 2020

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!