14 raste të reja dhe 2 të shëruar nga Covid-19

Shkup, 11 korrik – Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.876 testime të realizuara, 14 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

 

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 2 pacientë të shëruar, ndërkaq nuk është regjistruar asnjë viktimë nga Covid-19.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, që nga fillimi i epidemisë, nga Covid-19 janë sëmurë 155.797 qytetarë.

Prej tyre, janë shëruar 150.126 persona, ndërkaq jetën e kanë humbur 5.487 pacientë. Raste aktive në vend janë 184.

Related posts

Spasovski: Policia shënon suksese, për një vit kemi ulur krimin për 10,8%

Z H

Zaev: Parlamenti ta mbështesë reformën e administratës

Z H

Nënshkruhet Dekreti për Ligjin për investitor strategjik për autostradat, KSHPK do ta kontestojë para Gjykatës kushtetuese

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More