Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

140 raste të reja, 6 të vdekur e 60 të shëruar, ja bilanci i fundit me Covid 19

Zhurnal Ads

Shkup, 19 shtator – Ministria e Shëndetësisë sot raportoi për 6 pacientë të vdekur dhe 140 të infektuar me koronavirusin e ri brenda 24 orëve.

Rastet e reja të të infektuarve dalin pas testimit të 1397 mostrave. Rastet e reja janë regjistruar në Shkup-47, Kumanovë-18, Shtip-3, Prilep-7, Tetovë-15, Strugë-3, Veles-3, Manastir-3, Ohër-1, Kavadar-2, Gostivar-3, Gjevgjeli-4, Strumicë- 4, Kriva Pallankë-2, Radovish-4, Krushevë-1, Koçani-5, Probistip-2, Makedonski Brod-1, Berovë-3, Delçevë-2, Shën Nikollë-3, Kërçovë-2, Resnjë-2.

Brenda 24 orëve kanë ndërruar jetë gjashtë persona të diagnostikuar me Covid-19. Viktimat janë mes moshës 84 dhe 55 vjeçe, nga Shkupi, Tetova dhe Struga. Të gjithë viktimat kanë ndërruar jetë në kushte spitalore.

Instituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve ka regjistruar 60 pacientë të shëruar.

Sipas të dhënave të fundit, numri i personave të vdekur me sëmundjen Covid-19 ka arritur në 689.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë me Covid-19 jani diagnostikuar gjithsej 16,557 persona.

Prej tyre, 13,792 pacientë janë shëruar.

Ndërkaq, numri i rasteve aktive është 2,076.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Azeski: Do të jetë kritik momenti kur do të pushojë ndihma shtetërore

T E

Në 3 javët e fundit është zvogëluar numri i vdekjeve dhe rasteve të reja nga coronavirusi në RMV

E.E.

6489 gjoba për 10 ditë për shoferët e Maqedonisë

Z H

Çmimi i energjisë elektrike, protesta në disa qytete

T E

Me Biden në krye të Shtëpisë së Bardhë, Ballkanin Perendimorë e pret një e ardhme e ndritur

E.E.

Corona-kriza edhe vitin e ardhshëm do ta rritë borxhin publik

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...