Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

141 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 24 në gjendje më të rëndë

141 pacientë të infektuar me SARS CoV2 janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës.

Nga spitali kanë njoftuar se 108 pacientë janë në oksigjenoterapi dhe 24 pacientë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Ndërkaq dy pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit.

“141 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 3 pacientë janë në respirator (CPAP), 108 pacientë janë në oksigjenoterapi, ku 24 pacientë ndodhen në gjendje më të rëndë, ndërsa 2 pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit.

Gjatë fundjavës në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 641 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësore dhe në mesin e tyre, 61 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtejshëm.

Postime të ngjashme

KMDLNj: Politikanët, shoqëria civile duhet ta refuzojnë takimin me Lajçakun, ai duhet të pritej me protesta

S.B.

Më 5 mars mbahet konferenca e radhës për rastin e Mustafës

S.B.

Nis numërimi i votave me kusht në Kosovë

S.B.

Lajçak sot nis vizitën treditore në Kosovë

S.B.

VV: Milan Radojcçiq po sfidon ligjin, sovranitetin dhe integritetin e Kosovës

S.B.

Kryetari i Graçanicës thotë se 10 mijë qytetarë të Kosovës janë vaksinuar nga Serbia

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...