Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

141 raste të reja, 1 i vdekur dhe 94 të shëruar, ja bilanci i fundit me Covid 19

Shkup, 26 shtator – Në 24 orët e fundit janë bërë 1559 testime dhe janë regjistruar 141 raste të reja të covid-19:

– Shkup 51
– Kumanovë 12
– Shtypje 6
– Prilep 6
– Tetovë 2
– Strugë 2
– Veles 2
– Bitola 5
– Ohër 3
– Kavadarci 5
– Gostivar 2
– Gjevgjeli 5
– Strumicë 10
– Kriva Palanka 2
– Koçani 5
– Probistip 1
– Valandovë 3
– Vinicë 3
– Delçevo 2
– Sveti Nikole 8
– Kërçovë 2
– Resen 2
– Negotino 2

Në moshën 79 vjeçare ka vdekur pacientja nga Shkupi.

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 94 pacientë të shëruar nga:

– Shkup 25
– Kumanovë 5
– Dibër 1
– Shtypje 6
– Prilepi 5
– Tetovë 8
– Strugë 3
– Veles 5
– Bitola 7
– Gostivar 4
– Gjevgjeli 5
– Kriva Palanka 1
– Radovish 3
– Koçani 5
– Berovë 1
– Vinicë 1
– Delçevo 1
– Kratovë 1
– Sveti Nikole 1
– Kërçovë 6

Deri më tani janë bërë gjithsej 184.097 testime Covid-19. në vend. Asnjë testim brenda shfaqjes.

Numri i përgjithshëm i covid të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 17483, numri i pacientëve të shëruar është 14516, ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2245.

Postime të ngjashme

Ministri Hoxha takon bujqit e Haraçinës, premton mbështetje institucionale

R Zh

Premtime të rrejshme me afatet për kontestin maqedono-bullgar

R Zh

Carovska mori pjesë në promovimin e studentëve të diplomuar të gjeneratave të reja në Universitetin e Evropës Juglindore

R Zh

Regjistrohen 21 persona me Kovid-19, një i vdekur dhe shtatë të shëruar

R Zh

Spasovski: Ballkani në BE më lehtë do ta mbrojë Evropën nga krimi

R Zh

Kryeministri Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...