Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

144 shkelje në Shkup, 63 për vozitje të shpejtë

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 144 gjoba informon MPB, ndër të cilët për vozitje mbi shpejtësinë e lejuar 63 sanksione, 36 për shkelje që i bëjnë vozitësit e motoçikletave, 13 për vozitje pa patentë shofer.

Janë shqiptuar edhe pesë sanksione për automjete të paregjistruara, tre për mospërdorim të rripit të sigurisë, thonë nga MPB.

Nga aty shtojnë se kontrollet e intensifikuara në trafik vazhdojnë dhe apelojnë qytetarët t’i respektojnë rregullat në trafik për siguri më të madhe në trafik.

Postime të ngjashme

Sanksionohen 106 shoferë në Saraj

Zekirija Haxhiu

Arrestohet në Bllacë 38 vjeçari nga Shkupi

Dafina Vidishiqi

Keqpërdorim seksual i të miturës dhe vozitje në gjendje të dehur, arrestohen dy persona në Podujevë

Dafina Vidishiqi

Ajrovskit nga Prilepi iu shqiptua masa e paraburgimit pasi në kamionin që po voziste u zbuluan 324 kilogramë kokainë

Dafina Vidishiqi

Gjashtë të lënduar në një aksident në Klinë

Dafina Vidishiqi

Në Shkup sanksionohen 247 shoferë, 106 për drejtim të shpejtë të automjetit

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...