Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

148 raste të reja me Covid-19, 65 persona janë shëruar dhe 3 kanë humbur jetën

Shkup, 27 shtator – Ministria e shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1224 testime ndërsa janë regjistruar 148 raste të reja.

Më tepër raste janë regjistruar në Shkup, edhe atë 50, Tetovë-11, Berovë-11, Koçani-18…

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 65 pacientë të shëruar.

Në 24 orët e fundit tre pacientë kanë humbur jetën nga koronavirusi.

Postime të ngjashme

Ministri Hoxha takon bujqit e Haraçinës, premton mbështetje institucionale

R Zh

Premtime të rrejshme me afatet për kontestin maqedono-bullgar

R Zh

Carovska mori pjesë në promovimin e studentëve të diplomuar të gjeneratave të reja në Universitetin e Evropës Juglindore

R Zh

Regjistrohen 21 persona me Kovid-19, një i vdekur dhe shtatë të shëruar

R Zh

Spasovski: Ballkani në BE më lehtë do ta mbrojë Evropën nga krimi

R Zh

Kryeministri Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...