Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

1485 raste aktive me Covid në Kosovë

Gjatë javës së fundit numri i rasteve të reja pozitive me Coronavirus në Kosovës, ka shënuar rritje

Me rritjen e numrit të rasteve të reja është rritur edhe numri i rasteve aktive, që tashmë kalon shifrën një mijë e 488.

Vetëm gjatë ditës së shtunë u shënuar 148 raste të reja, por është rritur edhe numri i testimeve.

Madje në po të njëjtën ditë u shënua një rekord testimesh, gjithsej 1028 sosh.

Numri i përgjithshëm i rasteve me Covid-19 në Kosovë tashme ka arritur 16 mijë 754 nga 79.189 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 652 raste të vdekjes.

Deri më sot numri i të shëruarve është gjithsej 14 mijë e 617. /Insajderi.com

Postime të ngjashme

Haxhiu flet për postet: Kurti do të jetë kryeministër

T E

Zgjedhjet 2021, diaspora me numrin më të madh të votave në katër palë zgjedhjet e fundit

T E

S’ka shpjegim pse u tërhoq urdhërarresti ndaj Radoiçiqit

T E

Osmani takohet me Lajçakun nesër

T E

Osmani dhe ambasadori turk flasin për krijimin e institucioneve të reja

S.B.

Drecun: Lajçaku po përpiqet të bjerë dakord për vazhdimin e dialogut

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...