Agjencia Zhurnal.mk

15 mijë maska e shumë mjete tjera higjienike donacion për komunën e Çairit

Shkup, 27 mars – Zhurnal.mk – Komuna e Çairit siguroi donacion me resurse për mbrojtje higjienike ndaj virusit Covid – 19, përcjellë Zhurnal.

“Në çastet kur kujdesi për mirëqenien tonë shëndetësore duhet të jetë në nivelet më të larta, si komunë jemi të fokusuar të japim kontributin tonë të sinqertë në përforcimin e kapaciteteve preventive ndaj virusit Covid – 19.

Kështu falë gatishmërisë humanitare të kompanisë Milaya Capital LTD të udhëhequr nga afaristi Yasam Ayavefe arritëm të sigurojmë: 15 000 maska mbrojtëse dhe mjete për dezinfektim që do të jenë në shërbim të institucioneve të veprimit emergjent dhe qytetarëve”, shprehen nga komuna e Çairit.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...