Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

15 viktima dhe 536 raste të reja me Kovid në vend

Shkup, 31 dhjetor, Zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1 662 testime për Kovid dhe prej tyre 536 kanë rezultuar pozitivë me virusin.

Instituti i Shëndetit Publik njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 741 pacientë, ndërsa e kanë humbur betejën me virusin 15 pacientë.

Në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë janë kryer 400 825 testime dhe prej tyre 83 329 kanë rezultuar pozitivë, kurse viktimat deri më sot janë 2 503. Për momenti aktivë me koronavirusin në vendin tonë janë 19 379.

Postime të ngjashme

Tërmeti dridh vendin, epiqendra në Mavrovë

T E

Aksioni policor në “Bogorodicë”, kapen qindra kilogramë marijuhanë

T E

Alarmojnë mërgimtarët me dokumentacion të skaduar, përmes postës nuk mund të nxjerin të ri

T E

Milososki: Bujar Osmani mund të ndryshojë statutin e BDI-së, jo Kushtetutën e Maqedonisë

R Zh

“Miqtë e Sharrit”/Hidrocentralet dëmtojnë natyrën

T E

Mickoski nga Klinika Infektive: Nuk ka pakt me krimin dhe kriminelët

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...