Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

152 raste të reja me Covid-19 dhe dy viktima në 24 orët e fundit

Shkup, 24 shtator, zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.630 testime dhe janë regjistruar 152 raste të reja me coronavirus.

Prej rasteve të reja, sipas Ministrisë së Shëndetësisë, në Shkup janë 58, Kumanovë 5, Dibër 2, Shtip 5, Prilep 4, Tetovë 5, Strugë 6, Veles 1, Manastir 5, Ohër 3, Kavadar 2, Gostivar 1, Gjevgjeli 6, Strumicë 14, Koçani 18, Probishtip 1, Berova 4, Valladova 4, Dellçeva 3, Sveti Nikole 3 dhe Kërçova 2.

Sot ISHP-ja regjistroi edhe 126 pacientë të shëruar dhe dy pacientë të vdekur. Prej tyre një pacient është nga Ohri (77) dhe tjetri nga Radovishi (62).

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve në Maqedoni që nga fillimi i epidemisë është 17.200, numri i të shëruarve 14.312 dhe numri i të vdekurve 712.

Aktualisht në Maqedoninë e Veriut ka 2.176 raste aktive, ndërsa Shkupi mbetet qyteti me më së shumti raste aktive, me 625.

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...